Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Turystyka rowerowa

Podróżować można na wiele różnych sposobów. Jedną z metod z całą pewnością jest przemieszczanie się na rowerze. I choć jeszcze kilka lat temu wycieczki rowerowe kojarzyły się przede wszystkim z krótkimi, kilkunasto- , czy kilkudziesięciokilometrowymi trasami, dziś coraz częściej decydujemy się na dłuższe wyprawy. A gdzie jechać i jak taką wycieczkę zaplanować? Oto parę przydatnych pomysłów.

Wyprawy rowerowe są możliwe przede wszystkim dlatego, że stale zwiększa się ilość dostępnych ścieżek oraz tras rowerowych – także w Polsce. Można zatem poszukać jakiejś atrakcyjnej trasy prowadzącej po ciekawych regionach, zapewniającej dużą przyjemność z jazdy. Warto podkreślić, że ciekawym pomysłem jest także turystyka rowerowa w Alpach – choć jest to rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy mają większe doświadczenie na dwóch kółkach i dobrze radzą sobie z przewyższeniami na trasie oraz zmiana kąta jazdy. Nawet jednak amatorzy znajdą dla siebie odpowiednie trasy, które zapewnią wiele radości z jazdy.