Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Turystyka gastronomiczna, czyli co?

fish-platter-1310241-mCoraz popularniejsza na świecie jest tak zwana turystyka gastronomiczna. Na czym polega w ogóle to zjawisko i o co chodzi? Przyjrzymy się mu dzisiaj nieco bliżej – jako, że jest to naprawdę interesująca kwestia, która porywa coraz więcej osób. O co zatem chodzi? O podróżowanie tropem smaków kulinarnych. Na przykład, miłośnicy kuchni włoskiej, którzy chcą zakosztować naprawdę oryginalnej lasagne, spaghetti (bynajmniej nie bolońskiego, które nie istnieje!), czy też pizzy pojadą w odpowiedni region Włoch, a ci, którzy chcą spróbować prawdziwego, tradycyjnie przyrządzanego curry, zrobią to w Indiach, a nie w indyjskiej knajpce w swoim domu.

 

Co oczywiste, takich turystycznych celów powiązanych z konkretnym jedzeniem można podać znacznie więcej, ponieważ nie da się ukryć, że wyjątkowych miejsc, w których doznania smakowe mogą mieć wymiar nietuzinkowy jest sporo – także na mapie Polski. Warto zatem, planując kolejną podroż, rozważyć możliwość podążenia tym tropem. To z całą pewnością przyniesie wiele radości.