Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Turystyka egzotyczna.

Turystyka egzotyczna jeszcze nie tak dawno zarezerwowana była jedynie dla ludzi, którzy mają większe niż przeciętne możliwości finansowe. Osób, które teraz decydują się na wyjazd w nieco bardziej oryginalne miejsca zaczyna przybywać. Widzą to biura podróży, które dla takich ludzi, którzy są żądni wrażeń przygotowują specjalne oferty, które mogą przypaść im do gustu.

Dzisiaj dostępne są niedrogie kwatery ustka, kwatery z wyżywieniem mrągowo, wczasy nad jeziorem mikołajki. Agroturystyka nad morzem to podstawa znakomitego relaksu oraz wyjątkowego odpoczynku – najlepiej wiedzą o tym rodziny z małymi dziećmi.

Miejsc, które charakteryzują się zupełnie inną kulturą oraz klimatem na świecie nie brakuje. Jednym z nich jest na pewno Dominikana. Jest to drugie pod względem wielkości państwo położone na Morzu Karaibskim. Większa jest jedynie Kuba, która z wiadomych względów politycznych jest pomijana przez wielu turystów. Dominikana leży na wyspie Hispaniola. Zajmuje prawie sześćdziesiąt procent jej powierzchni.

Drugim państwem na niej jest Haiti. Piękne plaże, słońce oraz czyta woda sprawiają, że Dominikana jest miejscem często odwiedzanym przez urlopowiczów. Przyczyniają się do tego sami mieszkańcy tego kraju, którzy znani są ze swojej otwartości i życzliwości okazywanej turystom na każdym kroku. Dlatego też wielu gości zakochanych w atmosferze tego miejsca decyduje się tu szybko powrócić. Dominikana jest krajem hiszpańskojęzycznym. Przeważająca część społeczeństwa jest wyznania katolickiego. Katolików jest tu osiemdziesiąt procent. Z racji uwarunkowań historycznych na Dominikanie najstarszymi budynkami wartymi odwiedzenia są właśnie kościoły, które budowane były przez odkrywców nowego świata. Będąc na Dominikanie nie można przejść obojętnie wobec tamtejszej kuchni. Charakteryzuje się ona tym, że ma w sobie wiele zapożyczeń z kuchni miejscowych Indian Taino. Do tego w jej skład wchodzą również elementy znane z kuchni europejskiej oraz afrykańskiej. Typowa potrawa dla tego kraju to Chenchen. Składa się ona z małych kawałków kukurydzy, które są gotowane w ziołowej marynacie. Potrawą godną polecenia jest też Tortilla z jaj i ziemniaków. Pobyt na Dominikanie przez odmienność kulturową dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń, które przez długie lata przyjdzie nam wspominać.