Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Turcja – do zwiedzania i wypoczynku

Jednym z najbardziej atrakcyjnych celów podróży łatwo dostępnych dla Polaków z całą pewnością jest Turcja. Kraj wielu przeciwieństw, o niezwykle bogatej historii, mocy zabytków oraz miejsc, które zapierają dech swoim pięknem. Co warto zwiedzić w Turcji i jak zaplanować swoją wycieczkę? Oto kilka możliwości, na które warto zwrócić uwagę.

Najprościej do Turcji pojechać z biurem podróży. Można wybrać się na wyjazd pobytowy, na przykład wybierając jeden z kurortów nad Morzem Egejskim czy Śródziemnym, lub też wycieczkę objazdową. Nie ma także problemów z tym, by samodzielnie zorganizować swoją podróż – na przykład wybierając się na wyprawę objazdową, czy też do konkretnego miejsca. Po Turcji z łatwością poruszać się można tak samochodem, jak i na przykład autokarami, które są tutaj niezwykle komfortowe i bardzo popularne. Warto odwiedzić choćby Pamukkale, Kapadocję, a także Istambuł, czy Efez, bo to najważniejsze miejsca zabytkowe w tym pięknym kraju łączącym Wschód i Zachód na bardzo wielu poziomach.