Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Tanie linie lotnicze rozwiązaniem dla fanów turystyki

airplane-1192087-mW ostatnich latach podróże lotnicze stały się znacznie bardziej dostępne, niż miało to miejsce jeszcze kilka, czy kilkanaście lat temu. Wszystko to, co oczywiste, za sprawą tanich linii lotniczych, które pozwalają na przemieszczanie się nawet na bardzo duże dystanse niejednokrotnie taniej niż autokarem, czy też własnym samochodem. W jaki sposób wykorzystać ich potencjał? Oto parę wskazówek.

Rezerwacja biletów lotniczych na wycieczki tanimi liniami lotniczymi odbywa się zwyczajowo przez Internet. I jeśli tylko będziemy śledzić aktualne promocje, z całą pewnością możemy znaleźć opcję dostępną nawet za bardzo niewielką sumę – przelot to Londynu za 80 złotych czy do Barcelony za 120 jest absolutnie możliwy! Poza tym, warto jednak pamiętać o tym, że podróże tanimi liniami mają także swoje ograniczenia – na przykład, jak chodzi o wagę i wielkość bagażu podręcznego, czy też wiążą się z koniecznością dopłacenia do bagażu rejestrowanego. Dla wytrawnego podróżnika jednakże takie problemy nie mają znacznie, a zadowolenie z wycieczki może być naprawdę duże.