Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Podróż z dzieckiem – jak się przygotować?

Podróżowanie uczy, bawi oraz wychowuje. Dlatego też, warto już od najmłodszych lat rozwijać w dziecku pasję do turystyki. Jak jednak się przygotować do wyjazdu turystycznego z najmłodszym? Oto kilka wskazówek, które pozwolą uniknąć problemów po drodze. Przede wszystkim, należy zatroszczyć się o właściwe spakowanie się. Należy zabrać dla dziecka jego ulubione zabawki oraz akcesoria – tak, by czuło się bezpiecznie i żeby mogło się zająć w każdym momencie – na przykład, gdy czas oczekiwania na lotnisku ulegnie wydłużeniu.

 

Nie można również zapomnieć o skompletowaniu odpowiedniego zestawu produktów w apteczce podróżnej, a także o tym, by zabrać dopasowane do specyfiki pogody panującej w miejscu będącym celem podróży ubrania czy buty. Rodzic musi być dobrze przygotowany – tak, by podczas spędzania czasu z maluchem na wyjeździe nie miał żadnych problemów. Tak naprawdę jednak, nie taki diabeł straszny jak go malują i odpowiednie przygotowanie nie jest tak trudne, jak się wydaje. Każda młoda mama i każdy młody tata podołają temu zadaniu.