Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Piesze wędrówki – gdzie warto?

bieszczady-568650-mTurystyka piesza cieszy się sporą popularnością niemal na całym świecie. Na własnych nogach świat poznawać można w bardzo dokładny sposób, a to zupełnie inne doświadczenie niż przemierzanie jakichś tras na rowerze, czy też autem. Pytanie jednak, gdzie warto się na taką pieszą wędrówkę wybrać. Opcji jest co najmniej kilka.

W Polsce, najbardziej oczywiste jest wybranie się na wycieczkę w góry. Wspinaczka w Beskidach, Tatrach czy też Bieszczadach to szansa na poznanie największych cudów polskiej natury i nie tylko. Ale to nie jedyne możliwe rozwiązanie. Dla tych, którzy na przykład mają słabszą kondycję lub źle czują się na wysokości, pomysłem może być na przykład przemierzenie szlaków Jury Krakowsko – Częstochowskiej, czy też znalezienie ciekawych szlaków spacerowych w województwie świętokrzyskim, lubuskim, czy też kujawsko – pomorskim, a także wycieczki brzegiem Bałtyku. Co oczywiste, to tylko kilka pomysłów, a możliwości jest o wiele więcej – włącznie z przejściem dłuższego odcinka Szlaku św. Jakuba, który prowadzi przez całą Europę.