Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Odkrywamy ciekawe miejsca w Europie

Europa to piękny kontynent – choćby z takiego powodu, iż znaczna część krajów to nieduże krainy, które jednakowoż w jakimś sensie różnią się od siebie. Bo w końcu taka np. Norwegia bardzo się różni od Czech, Grecji czy Wielkiej Brytanii. Można powiedzieć, że przeciętny urlop, a więc ten, który trwa jakieś dwa tygodnie, nie pozwoli nam na bardzo dokładne zwiedzenie chociażby Estonii, czyli niedużego państwa. Chociaż są oczywiście wyjątki – przykładowo Liechtenstein. Chciałbym akurat w tym przypadku bardziej przybliżyć dla zainteresowanych Republikę Czeską.
Choć nie jestem wielkim Czechofilem – a wielka moda na Czechy jest ostatnimi czasy bardzo łatwa do zaobserwowania, to nie ukrywam, że uwielbiam czeskie miasta i interesujące miejsca, np. jaskinie. Obecnie można pojechać do czeskiej Pragi za kilkadziesiąt złotych – autokarem. Aby mieć okazję dokładnie poznać czeską stolicę trzeba spędzić w niej dużo dni. Zapewne nie mamy tyle wolnego czasu, a więc powiedzmy 3 dni są OK. Interesującym miejscem jest także niewielkie miasteczko Czeski Krumlov. Znajduje się ono w południowej części kraju i jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w kraju. Naprawdę warto odwiedzić ową miejscowość – urzeka swoistym klimatem.