Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Jak zaoszczędzić na wakacyjnym wyjeździe?

milos-island-1433394-mCzy wyjazd turystyczny zawsze musi być drogi? Choć wielu osobom wydawać się może, ze tak właśnie jest, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Jest wiele sposobów na to, by czerpać z podróży całą moc przyjemności i intensywnych doznań, a jednocześnie nie wydawać na to majątku. Jak wygląda to w praktyce? Przyjrzyjmy się najważniejszym zasadom.

Przede wszystkim, zaoszczędzić można na noclegu. Warto wybrać choćby tańszy hotel, czy tez pomyśleć o opcji takiej, jak camping czy pole namiotowe, która może pozwolić wydać znacznie mniej. Można także próbować rozbić namiot „na dziko”, czy też poszukać noclegu za pomocą serwisów takich, jak Couchsurfing, które pozwalają de facto spać za darmo u kogoś, kto mieszka w naszym celu podróży. Zaoszczędzić można także na koszcie przejazdu. Pomyśleć warto choćby o tanich liniach lotniczych, tanich autokarach, a także o… autostopie, czy też wyjeździe samochodem w kilka osób. A to tylko kilka pomysłów, które mogą się okazać użyteczne. Warto szukać zatem metod na to, by obniżyć koszt wyjazdu, a jednocześnie cieszyć się tym, co najlepsze.