Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Jak za niewielkie pieniądze zwiedzić Europę?

Oczywiście ludzie, którzy nie posiadają praktycznie żadnych funduszy na wypoczynek raczej nie znajdą w tym artykule wskazówek dla siebie. Jednak taka osoba, która chce zobaczyć przynajmniej kilka interesujących miejsc na Starym Kontynencie, a posiada nieco większe środki, ale nadal relatywnie niewielkie, zapewne sporo się dowie. Choć są w końcu przypadki tych osób, które za niemal zerowe pieniądze zwiedziły spory kawał Europy. Co w takim razie można polecić zainteresowanym tym, aby zwiedzić Stary Kontynent? Znakomitym rozwiązaniem jest chociażby to, aby latać tanimi liniami. W końcu takowe forma transportu jest obecnie bardzo tania.
Chociaż trzeba mieć na uwadze, że aby mieć możliwość latać za naprawdę małe pieniądze, musimy przede wszystkim wykupić bilety samolotowe z wyprzedzeniem. Generalnie to jest tak, że jeśli się postaramy, to lot z przykładowo Warszawy do Oslo będzie kosztować nas mniej, aniżeli transport z lotniska do centrum miasta. Także należy mieć na uwadze, iż dzisiaj całkiem popularne są tanie linie autokarowe. To dobrze, że ludzie mają aż tyle interesujących alternatyw, bo poważniejsza konkurencja we wszystkich przypadkach ze wszech miar korzystnie wpływa na rynek, powoduje, iż ceny są bardziej przystępne.