Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Jak najbezpieczniej kupować wycieczki turystyczne.

Kupowanie wycieczkę turystycznych w Polsce niestety nie zawsze jest bezpieczne. Biura podroży w Polsce regularnie ogłaszają niewypłacalność. Najczęściej ma to miejsce w okresie wakacyjnym. Ogłoszenie upadłości wiąże się z chęcią otrzymania przez turystę swoich pieniędzy. Niestety polskie prawo działa w taki sposób, że dochodzenie sprawiedliwości w sądzie trwa wiele miesięcy i nie zawsze zostaje zasądzona satysfakcjonująca nas kwota. Istnieje jeszcze jedna szansa na otrzymanie swoich pieniędzy. Jest to droga postępowania pozasądowego. Większa szansa jego powodzenia ma miejsce wtedy, gdy za wycieczkę turysta zapłaci kartą kredytową. Jeżeli zrobi to gotówką szanse są znacznie mniejsze. Jeżeli za wycieczkę turysta zapłaci gotówką pieniądze w pierwszej kolejności trafiają do wierzycieli bankruta. Transakcje dokonywane za pomocą kart kredytowych mają inne właściwości.

Można wynająć pokoje czteroosobowe ustka, noclegi sarbinowo, pokoje dwuosobowe ustka. Dla każdego coś dobrego. Niektórzy wolą wczasy nad morzem władysławowo chłapowo. Jest to opcja z posiłkami i wygodami.

Są one uznawane za tak zwane transakcje, które mają charakter odwracalny i mogą zostać unieważnione. Wszystko za sprawą tak zwanego zapewnienia chargeback. Dzięki niemu można cofać wszystkie te transakcje, które okazały się być próbą wyłudzenia pieniędzy. Z chargebacku można skorzystać również w przypadku zwykłych pomyłek. Również w tym wypadku turyści nie mają jednak co liczyć na to, że zwrot zostanie wykonany w stu procentach. Jego wysokość zależy przede wszystkim od tego jaka jest suma ubezpieczeniowa i jaka jest ilość podobnych zgłoszeń. Kupowanie wycieczek kartą to jedynie jeden z punktów, które turysta powinien przestrzegać. Innym warunkiem dokonania zakupu jest dogłębne sprawdzenie czy dane biuro turystyczne jest godne zaufania. Sposobów na to jest kilka. Od opierania się na zdaniach znajomych, którzy już korzystali z usług do sprawdzenia czy biuro znajduje się w najważniejszych ewidencjach prowadzonych przez ministerstwo turystyki i sportu. Spełnienie wszystkich wymagań oznacza, że warto powierzyć swoje pieniądze oraz wolny czasem temu organizatorowi.