Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Egipt – zaplanuj swój wyjazd

the-great-pyramids-1357972-mNie da się ukryć, że Egipt od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Przepiękne plaże, cudownie lazurowe morze, atrakcyjna rafa koralowa, piaski pustyni, moc zabytków z czasów starożytnych oraz komfortowe hotele i stosunkowo niewysokie ceny to najważniejsze zalety tej właśnie destylacji. Jak przygotować się do wyjazdu do Egiptu i w które miejsce jechać, by czerpać najwięcej przyjemności z podróży? Oto parę podpowiedzi.

Dziś, zważywszy na dość niestabilną sytuację polityczną w Egipcie, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie z całą pewnością wyjazd bezpośrednio do kurortu, gdyż tam poziom bezpieczeństwa zawsze będzie wyższy. Postawić można, klasycznie, na położoną w środkowym Egipcie Hurghadę, lub też na półwysep Synaj i Sharm el Sheikh bądź Tabę. A jeśli chcemy coś bardziej na południu, zachęca najnowszy ośrodek wypoczynkowy Marsa Alam, który także jest nie lada gratką. Z łatwością można stamtąd na przykład dotrzeć do Luksoru i zwiedzić ciekawe zabytki. A możliwości jest znacznie więcej.