Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Ciekawostki z Bolesławca

Oprócz pięknego wnętrza kościoła warto także przyjrzeć się pięknym barokowym rzeźbą, które znajdują się w jego bliskiej okolicy. Warto udać się także zabytkowe mury obronne, które zostały wzniesione w XIV wieku. Choć większość z nich została rozebrana jeszcze w czasach napoleońskich liczne fragmenty zachowały się w bardzo dobrym stanie. Bardzo popularnym i romantycznym miejscem w Bolesławcu jest staw przy promenadzie. Prze wieki staw ten był jednym z kluczowych elementów systemu obronnego tego miasta.

Woda dostawała się do niego poprzez system rur zlokalizowanych niedaleko od ,,Żywego Źródła”. Na początku jego nazwa nie była zbyt zachęcająca, ponieważ staw nazywany był ,,Świńskim stawem”. Z racji tego, że znajduje się w okolicach miejskiej promenady postanowiono zmienić nazwę na bardziej sympatyczną. Stąd też ,,Staw przy promenadzie”. Bolesławiec jest cichym i spokojnym miasteczkiem. Każdy kto szuka odpoczynku z dala od wielkich miast na pewno powinien poważnie rozważyć przyjazd właśnie do tego miasta. Tutaj znajdzie wszystko to, czego tylko oczekuje.