Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Bolesławiec.

Bolesławiec miasto znajdujące się w województwie dolnośląskim. Na chwilę obecną mieszka w nim prawie czterdzieści tysięcy ludzi. Nazwa miasta- Bolesławiec wywodzi się od słowiańskiego imienia Bolesław, które oznacza w dosłownym tłumaczeniu ,,bardzo sławny”. Taką nazwę nadano na część założyciela miasta Bolesława I Wysokiego, który uczyniło to w roku 1190. Bolesławiec w tym okresie cieszy się wieloma przywilejami. Bolesławiec nie jest miastem, które nie ma nic do zaproponowania.

 

Wręcz przeciwnie! Jest ono uważane za jedną z piękniejszych miejscowości w tym regionie kraju. Wszystko dzięki temu, że udało się tu zachować średniowieczną siatkę ulic, która znajduje się w okolicy ratusza zbudowanego w stylu barokowym. Na ulicach tych można spotkać zabytkową zabudowę kamieniczną, która charakteryzuje się sporą urokliwością. Bolesławiec to także szereg zabytków. Jednym z ważniejszych jest na pewno kościół par pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i świętego Mikołaja.