Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Biuro podróży a tour operator

airplane-1437081-mZazwyczaj, wybierając się na wakacje za granicę, decydujemy się na wykupienie wycieczki w jakiejś firmie – chcemy bowiem, by wszelkie formalności zostały załatwione za nas. To rozwiązanie rozsądne, które pozwala uniknąć problemów z organizacją przelotu czy noclegu, a niejednokrotnie również zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Niewielu z nas jednak zdaje sobie sprawę że tour operator to nie to samo, co biuro podróży. Czym różnią się te dwie instytucje i z pomocy której lepiej skorzystać? Oto najważniejsze informacje.

Najprościej i najkrócej mówiąc – tour operator jest firmą, która zajmuje się organizacją wyjazdu, a więc to ona bezpośrednio podpisuje umowy z liniami lotniczymi, przewoźnikami, a także hotelami i zajmuje się organizacją wszystkich atrakcji. Biuro podróży zaś, de facto, jest pośrednikiem w takim procesie sprzedaży, co w praktyce oznacza tyle, że ono pomoże nam wybrać ofertę dobrego tour operatora. Z czyich usług skorzystać? Jeśli mamy zaufanego tour operatora, udajmy się do jego biura, jeśli nie – biuro podróży znajdzie nam najlepszą ofertę.