Czy wybrać biuro podróży

Obecnie wiele biur podróży bankrutuje, wobec czego nie ma się co dziwić, że turyści coraz częściej samodzielnie organizują swoje wycieczki i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej »

 

Ameryka Południowa – jak zorganizować wyjazd?

Ameryka Południowa i kraje takie, jak choćby Peru, Chile, Argentyna czy Brazylia to cele podróży będące marzeniem wielu osób. Egzotyka południowoamerykańskich krajów, zwyczajów oraz krajobrazów pociąga i fascynuje. Warto jednak mieć świadomość, że wyprawa na tak dużą odległość wymaga przygotowania – zazwyczaj bowiem jedziemy nie na kilka dni, a co najmniej na kilka tygodni. Jak taki wyjazd zorganizować?

Pierwsza decyzja, przed którą stajemy to oczywiście ta związana z tym, czy zamierzamy jechać sami, czy też korzystając ze wsparcia biura podróży. W tym drugim przypadku, odpada nam konieczność poszukiwania biletów lotniczych czy też aranżowania przejazdów czy noclegów. Jeśli jednak chcemy wszystko załatwić na własną rękę, musimy się liczyć z tym, że wyszukanie taniego i korzystnego czasowo połączenia lotniczego, które jest najwyższym składnikiem ceny podróży zajmie co najmniej kilka tygodni, a cierpliwość popłaca. Jeśli jednak będziemy mieli już przelot, znalezienie noclegów, czy stworzenie sobie planu podróży nie będzie stanowiło problemu.